Jakie gniazdka są w Jordanii? Czy potrzebna jest przejściówka?

Wyjazd do Jordanii jest dobrym sposobem na dość tanie i jednocześnie egzotyczne wakacje. Wielu turystów po raz pierwszy planujących wyjazd do Jordanii zastanawia się jakie gniazdka są w Jordanii. Czy do Jordanii potrzebna jest przejściówka? Jaki prąd jest w Jordanii? Sprawdźmy to!

 

Na początek warto przypomnieć jaki jest prąd w Jordanii. Napięcie to 230 V, a częstotliwość prądu to 50 Hz. To standard spotykany w wielu miejscach na świecie. Czy jadąc z Polski potrzebna jest przejściówka?
 
Jeśli chodzi o gniazdka w Jordanii to jest to jeden z dziwniejszych krajów świata. Powszechnie stosowane są tu różne standardy gniazdek, a dla turystów często przygotowane są dwa rodzaje gniazdek elektrycznych w hotelach czy mieszkaniach na wynajem.

 
W wielu miejscach w Jordanii znajdziemy kontakty zarówno w standardzie europejskim jak i w standardzie gniazdek z Wielkiej Brytanii. Zdarzają się też miejsca w których zainstalowane są tylko gniazdka europejskie albo tylko gniazdka brytyjskie.
 
Jeśli jedziemy do Jordanii to w ostateczności możemy wyposażyć się w przejściówkę przystosowaną do brytyjskiego standardu gniazdek. W wielu hotelach w których są wyłącznie takie gniazdka przejściówki są do wypożyczenia w recepcji.
 
Podsumowanie: czy do Jordanii potrzebna jest przejściówka? Prawdopodobnie nie będzie potrzebna ze względu na różne standardy stosowanych gniazdek ale posiadać ją nie zaszkodzi.

 

Polecamy również: