Kto w Krakowie jest nazywany fiakrem? Sprawdzamy

Kto w Krakowie jest nazywany fiakrem? Sprawdzamy

Kraków słynie z wielu rzeczy takich jak Wawel czy Rynek. Słynie też z innych rzeczy. Wiele osób zastanawia się kto gwarowo zwany jest fiakrem w Krakowie. To pytanie często pojawiające się w krzyżówkach. Warto więc poznać odpowiedź na to pytanie! Kto jest fiakrem?

 

Jeśli poszukujecie odpowiedzi na hasło do krzyżówki i zastanawiacie się kim jest fiakier albo kto zwyczajowo jest tak nazywany w Krakowie to mamy dla Was szybkie informacje. W Krakowie od wielu już lat popularny jest transport konny. Kiedyś funkcjonował zamiast taksówek samochodowych. Z czasem z codziennej formy transportu stał się jedną z atrakcji Krakowa przeznaczoną raczej dla bogatych turystów z zachodu, niż dla mieszkańców czy Polaków z innych części kraju.
 
Jeśli zastanawiacie się kim jest fiakier w Krakowie to odpowiedź jest bardzo prosta. To inne określenie na dorożkarza. Odpowiedź na pytanie do krzyżówki to więc hasło dorożkarz. W jednym z naszych poprzednich tekstów możecie dowiedzieć się więcej informacji na temat dorożek w Krakowie.

 
Polecamy również: