Egipt temperatura w lipcu. Czy warto jechać? Temperatury

Egipt to jeden z krajów najczęściej wybieranych jako urlopowa destynacja. Do Egiptu warto jechać właściwie przez cały rok. Wiele osób zastanawia się jaka jest pogoda w Egipcie w lipcu. Czy lipiec jest upalny w Egipcie? Jakie są temperatury i czy warto jechać do Egiptu w lipcu. Sprawdźmy to!

 
Lipiec w Egipcie to okres największych upałów i najlepszej możliwej pogody pod względem kąpania się w morzu czy leżenia nad hotelowym basenem. Wysokie temperatury mogą być problematyczne, jeśli chcemy zwiedzać miasta i zabytki ale idealnie nadają się na plażowanie. Jaka jest pogoda w lipcu?
 
W popularnym kurorcie Sharm el Sheikh pogoda w lipcu jest wyśmienita. Średnia temperatura z początkiem miesiąca to 34 stopnie Celsjusza. Średnia wzrasta aż do 35 stopni od połowy miesiąca i jest to szczytowy okres najgorszych dni w Sharm.
 
W innych miastach Egiptu w lipcu również jest bardzo gorąco. W Kairze średnia temperatura na początku lipca to 35 stopni i taka średnia utrzymuje się przez cały miesiąc. Spadek temperatury zaczyna być widoczny na wykresach dopiero pod koniec kolejnego miesiąca.
 
Czy warto jechać do Egiptu w lipcu? Jeśli chodzi nam o wypoczynek nad wodą lub na basenie to lipiec jest idealną porą na wczasy w Egipcie. Osoby, które chcą zwiedzać miasta i zabytki lub też źle znoszą wysokie temperatury powinny jednak wybrać inny miesiąc.
 
Temperatury w Egipcie w lipcu są bardzo wysokie i mogą być poważnym utrudnieniem w czasie aktywnego zwiedzania.

 
Polecamy również: