Czy w Albanii można pić wodę z kranu? Czy bezpieczna do picia?

Albania z każdym rokiem staje się celem urlopowych wyjazdów dla coraz większej liczby osób. Wśród turystów planujących wyjazd do Albanii są też osoby, które nie piją wody z butelek. Wiele z nich zastanawia się czy w Albanii można pić wodę z kranu. Czy woda z kranu w Albanii jest bezpieczna do picia? Czy można pić kranówkę w Albanii?

 
Jeśli wybieramy się do Albanii to lepiej schować swoje przyzwyczajenia i przygotować trochę dodatkowych funduszy na zakup wody mineralnej na wakacjach. Nie w każdym miejscu w Albanii woda z kranu jest bezpieczna do picia.
 
Oczywiście są miejsca w których woda z kranu w Albanii jest lepsza, ale są też te w których jest gorsza więc lepiej nie ryzykować. Na wakacjach unikamy wszelkich ryzykownych zachowań, a takim mogłoby być picie wody z kranu.
 
Jeśli bardzo ale to bardzo zależy nam na piciu wody z kranu to zapytajmy lokalnych Albańczyków czy w ich miejscowości spożywa się wodę z kranu. W większości przypadków lokalsi decydują się na zakup dużych i tanich baniaków i butelek z wodą do picia.
 
W miejscach w których woda z kranu jest bezpieczna, jak na przykład w większości miejsc w stolicy kraju, woda jest niesmaczna ze względu na dużą zawartość chloru.
 
Podsumowanie: czy w Albanii można pić wodę z kranu? Albańczycy decydują się na zakup wody do picia więc lepiej nie odstawać od lokalnych zwyczajów i nie pić wody z kranu w Albanii. Woda z kranu nadaje się za to na przykład do mycia.

 
Polecamy również: