Atrakcje na Słowacji w okolicach Szczawnicy. Co zobaczyć TOP 9

Szczawnica jest miejscowością często odwiedzaną przez turystów ale szybko może się znudzić. Wiele osób szuka atrakcji na Słowacji w okolicy Szczawnicy. Co zobaczyć i robić na Słowacji niedaleko Szczawnicy gdy już widziało się atrakcje Szczawnicy? Jakie atrakcje są na Słowacji? Sprawdźmy to!

 


Czerwony Klasztor


 
Zdecydowanie najbardziej znaną atrakcją na Słowacji niedaleko Szczawnicy jest Czerwony Klasztor czyli klasztorny kompleks nad Dunajcem ufundowany w 1319 roku przez Węgra Kokosza Brzewiczego.
 
Zakon działał tu do 1782 roku. Dziś to słowacki pomnik kultury. Można tu dotrzeć ze Szczawnicy malowniczo połączoną ścieżką nad Dunajcem lub dojechać samochodem w około 35 minut. Atrakcyjnie położony kompleks to dziś muzeum wspominające m.in. mnicha Cypriana. Tutaj więcej o muzeum Czerwony Klasztor na Słowacji.

 


Spływ Dunajcem i rafting


 
Spływy Dunajcem to wielka atrakcja po obydwu stronach granicy. Polskie spływy nie należą do najtańszych atrakcji więc wiele osób decyduje się na spływ wykonywany przez Słowaków w cenach od 18 EUR + 3 EUR za busa. Atrakcją jest też rafting na Dunajcu kosztujący od 16 EUR od osoby chociaż cenniki w różnych firmach mogą się różnić w zależności od oferty.

 


Haligowskie skały


 
Jeśli nudzą nas dawne kościoły i nie lubimy płacić to niedaleko Szczawnicy na Słowacji możemy zobaczyć rezerwat wapiennych skał Haligovskie Skały. Przez rezerwat w Pieninach przechodzi niedługa piesza ścieżka (zielony szlak) łącząca miejscowość Haligovce z wsią Leśnica znajdującej na polsko-słowackiej granicy. Warto dodać, że przed II wojną światową miejscowość od 1938 roku należała do Polski, a dużą atrakcją jest tu odpust organizowany 29 września każdego roku.

 


Chodnik Korunami Stromov Treetop Walk Bachledka


 
Oto jedna z najpopularniejszych atrakcji na Słowacji niedaleko Szczawnicy – Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka przyciąga tysiące turystów. Zapewnia niesamowite wrażenia i widoki z mieszczonego tu punktu widokowego. Jest też kolejka, a zimą można pojeździć na nartach.

 


Jezierskie Jezioro

 
Dla fanów przyrody ciekawą atrakcją w powiecie Kieżmark jest położone na wysokości 919 metrów nad poziomem morza Jezierske Jezioro. Atrakcja znajduje się bardzo blisko ścieżki w koronach drzew więc można zaliczyć je za jednym razem. Utworzony tu rezerwat przyrody pod zboczami Magury Spiskiej zapewnia ciekawe widoki.

 


Ośrodki narciarskie

 
Skicomp Faklovka,Lyziarsky areal Gemza,Bachledka Ski and Sun, Ski Slovenska Ves, Ski Bekes czy Ždiar – Strednica to tylko niektóre słowackie ośrodki narciarskie położone w odległości około godziny jazdy samochodem od Szczawnicy czy miejscowości Sromowce Wyżne lub Niżne. Fani białego szaleństwa mają możliwość wyboru ośrodka dostosowanego do własnych preferencji.

 


Zamek Stara Lubovna


 
Zamek Stara Lubovna to słynna atrakcja na Słowacji oddalona o 54 kilometry jazdy samochodem z centrum Szczawnicy. Zamek Lubowelski, obecnie częściowo odbudowany, rozkazał wybudować król Węgier Andrzej III. Obok zamku mieści się też ciekawa atrakcja dla dzieci w postaci skansenu, a także ekspozycja sprzętu wojskowego.

 


Drużbaki Wyżne / Ružbašský kráter

 
Dla fanów jezior jeszcze jedna ciekawa atrakcja w miejscowości Drużbaki Wyżne na Słowacji (węg. Felsőzúgó). W Parku Zdrojowym znajduje się tu jeziorko trawertynowe wypełnione termalną wodą znane jako Krater w którym nie można się kąpać ale miejscowi i turyści i tak się tu kąpią. Miejscowość znana jest również z kąpielisk i basenów termalnych.

 


Zakupy na Słowacji

 
Jeśli już jesteśmy w Szczawnicy to dużą atrakcją w regionie jest po prostu wypad na zakupy na Słowację. Wielu Polaków od lat gustuje w produktach, które warto kupić na Słowacji w tym na przykład Kofoli, śliwowicy czy czekoladach Orion. Ceny w sklepach przy granicy są dość atrakcyjne w porównaniu do tych samych produktów przywiezionych do “słowackich” sklepów po polskiej stronie. Polecamy przewodnik zakupowy: co warto kupić na Słowacji.

 
Polecamy również: