Termy Słowacja blisko granicy i Zakopanego. Gdzie na basen TOP 13

Termy Słowacja blisko granicy i Zakopanego. Gdzie na basen TOP 13

Termy i baseny w Polsce w górach w okolicach Zakopanego bywają bardzo drogie i tłoczne dlatego wielu turystów wybiera wyjazd na Słowację. Na Słowacji przy granicy z Polską jest wiele kompleksów termalnych. Gdzie na termy blisko granicy? Gdzie na baseny termalne na Słowacji? Jakie termy blisko Zakopanego na Słowacji? Na jakie termy na Słowacji z Krakowa? Sprawdźmy to!
 
Uwaga: termy na Słowacji wymienione w tekście uszeregowano pod względem odległości od Zakopanego, a nie cen, popularności czy wielkości. Przed wybraniem konkretnego kąpieliska warto sprawdzić oceny i opinie w internecie! Jeśli jakiegoś popularnego kąpieliska termalnego brakuje na liście to koniecznie dajcie nam znać!

 


Termy Oravice


 
Jednym z najbliżej położonych kompleksów basenów na Słowacji, zaledwie 34 kilometry od Zakopanego, są Termy Oravice czyli ośrodek Meander Thermal&Ski Resort. Znajdziemy tu kompleks basenów w m.in. tym basen kryty, odkryty, strefy seniora, basen z falami morskimi i basen sportowy, a także niewielki basen dla dzieci oraz bicze i gejzery. Ceny od 21 EUR za wstęp na 3,5 godziny (stan jesień 2022). Tutaj pełny cennik Termy Oravice.

 


Termy Thermal Park Vrbov


 

Park termalny Vrbov znajduje się 66 kilometrów od Zakopanego. Wśród atrakcji kompleksu basenów wymienić można m.in. całoroczne baseny termalne, zjeżdżalnie, baseny dla dzieci, baseny rekreacyjne, a także duże baseny. Temperatura ody dochodzi tu nawet do 37 stopni. Wejście od 13 EUR za 2,5 godziny.

 


Termy AquaCity Poprad


 
Również w odległości 66 kilometrów od centrum Zakopanego znajduje się jeden z najpopularniejszych kompleksów basenów na Słowacji – AquaCity Poprad. Znajdziemy tu w sumie 13 basenów zewnętrznych i wewnętrznych letnich i całorocznych, a także zjeżdżalnie i inne atrakcje takie jaż hydromasaże. Gorąca woda termalna ma tu około 38 stopni Celsjusza. Ceny od 18 EUR za wejście na 3h.

 


AquaRelax Dolny Kubin


 
73 kilomety od Zakopanego w Dolnym Kubinie znajduje się kompleks AquaRelax. Do dyspozycji gości basen o długości 25 metrów, basen rekreacyjny o długości 26 metrów, a także kompleks jacuzzi i najróżniejszych typów saun. Ze względu na niewielką liczbę basenów jest tu tanio. Wejście zaledwie od 4 EUR za 1,5h.

 


Termy Tatralandia Liptowski Mikulasz


 
W rosądnej odległości od Zakopanego znajduje się jeden z najpopularniejszych kompleksów termalnych na Słowacji – park wodny Tatralandia. Do dyspozycji gości oddano tu m.in. 10 krytych basenów całorocznych z wodą słoną, słodką i termalną, 14 basenów odkrytych z wodą słoną, słodką i termalną, a także 22 letnich zjeżdżalni oraz 6 zjeżdżalni czynnych przez cały rok. Dodatkowo sauny czy jacuzzi. Cennik od 29 EUR za bilet normalny na cały dzień.

 


Waterpark Park Besenova


 
81 kilometów od centrum Zakopanego znajduje się kąpielisko również cieszące się ogromną popularnością – Waterpark Besenova. Wśród atrakcji wymienić można 9 basenów całorocznych (4 termalne, 5 zwykłych), a także siedem basenów letnich oraz rafting i strefę wellness SPA. Ceny od 29 EUR za cały dzień za bilet normalny.

 


Uzdrowisko SPA Lucky


 
W odległości 87 kilometrów od centrum stolicy polskich Tatr na Słowacji w miejscowości Lucky znajdziemy kompleks uzdrowisko Lucky. W kompleksie basenów do dyspozycji klientów oddano całoroczny basen, basen rekreacyjny, a także basen wen wewnętrzny. DZiałają tu sauny, kąpiele parowe, bicze wodne czy dysze masujące. Ceny nie należą do wysokich: wstęp na 2 godziny za 12 EUR za bilet normalny.

 


Termy Aquapark Lipany


 
Gdzie na basen na Słowacji blisko granicy? Kolejny niewielki, niezbyt tłoczny i dość tani aquapark nadający się dla wypoczywających w Nowym Sączu, Krynicy Zdroju czy dojeżdżających z Tarnowa w odległości 117 km od Zakopanego i zaledwie kilkanaście od polskiej granicy to Aquapark Lipany. Znajdziemy to 7 zjeżdżalni, 2 baseny termalne, 3 baseny, a także boiska czy strefę SPA. Wstęp na cały dzień na bilecie normalnym za 19 EUR.

 


Bardejov SPA


 
Niedaleko polskiej granicy i około 140 kilometrów od Zakopanego na Słowacji znajduje się kompleks basenów SPA Bardejov. Znajdziemy tu basen letni czynny do początku września, grotę solną, dwa duże baseny kryte, basen dla dzieci, strefę saun. Wstęp na 2 godziny na bilecie normalnym to koszt od 12 EUR – pełen cennik tutaj.

 


Termy Afrodyta


 
Następny basen niedaleko Polski na Słowacji to popularne Termy Afrodyta. Termy Afrodyta znajdują się 146 kilometrów od centrum Zakopanego w miejscowości Rajecke Teplice. Znajdują się tu dwa kryte baseny termalne oraz cztery baseny odkryte z wodą o temperaturze dochodzącej nawet do 38 stopni Celsjusza. Są też inne atrakcje. Wstęp od 28 EUR za bilet normalny na 2h. Tu cennik.
 


Plaza Beach Resort


 
Kolejny basen na Słowacji to Plaza Beach Resort w miejscowości Presov-Solivar. Znajdziemy tu duży letni basen. Atrakcji wodnych może nie ma za wiele, ale jest za to dość tanio – od 15 EUR za 3 godzinny wstęp na bilecie normalnym. W tej samej miejscowości jest jeszcze jeden kompleks basenów.
 


Aquapark Delna, Presov


 
150 kilometrów od centrum Zakopanego znajduje się Aquapark Delna. Znajduje się tu basen duży o wymiarach 25×8 metra, basen rekreacyjny, wodospady, to saneczkowy, zjeżdżalnia, jacuzzi i basen dla dzieci, a także strefa sauny i wellness. Ceny od 7 EUR za 2h lecz być może cennik ten nie jest aktualny bo jest wręcz podejrzanie tanio.

 


Aquaruthenia Svidník


 
170 kilometrów od centrum Zakopanego w miejscowości Svidnik znajdującej się zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy z Polską niedaleko Soliny czy Rymanowa Zdroju znajduje się kompleks Aquaruthenia. Znajdziemy tu zarówno strefę całoroczną (3 baseny) jak i letnie baseny (w ilości 5), a także zjeżdżalnie, strefę spa, solną grotę, czy sauny. Wstęp od 9 EUR za odkryte baseny na cały dzień w trakcie tygodnia.

 
Polecamy również: