Czy w Katarze narkotyki są legalne? Czy marihuana? Kary za narkotyki

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze. Na mecze do Kataru będzie chciało pojechać wiele osób. Niektórzy turyści zastanawiają się czy na wakacjach w Katarze narkotyki są legalne. Czy w Katarze marihuana jest legalna? Czy narkotyki są legalne w Katarze? Sprawdźmy to!

 
W wielu miejscach na świecie narkotyki są legalne i łatwo dostępne ale Katar i Doha do takich miejsc nie należy. Jak w wielu krajach islamskich również i w Katarze prawo narkotykowe jest wyjątkowo surowe.
 
Czy marihuana jest legalna w Katarze? Nie, ani marihuana ani żadne inne twarde i miękkie narkotyki nie są w żaden sposób dozwolone. Już za samo posiadanie, nie mówiąc o próbach przywozu czy sprzedaży, grożą surowe konsekwencje.
 
Kary za narkotyki w Katarze to od grzywny (nawet w wysokości do ponad 230 tysięcy złotych), przez areszt, więzienie lub deportację, nawet po… karę śmierci za szmuglowanie narkotyków.
 
Wybierając się do Kataru warto też pamiętać o restrykcyjnych przepisach dotyczących wwożenia leków takich jak chociażby leki psychotropowe czy opiaty. Wwóz zakazanych leków może skończyć się karą bezwzględnego pozbawienia wolności.
 
Wszelkich szczegółowych informacji należy szukać na oficjalnych stronach Kataru.

 
Polecamy również: