Ścieżka w koronach drzew na Słowacji – cennik, zwiedzanie i parkowanie

Ścieżka w koronach drzew na Słowacji jest jedną z największych atrakcji przy granicy i niedaleko Zakopanego. Jak wygląda spacer ścieżką w koronach drzew? Co można zobaczyć? Jaki jest cennik ścieżki w koronach drzew? Ile trzeba zapłacić za spacer i czy można pojechać także zimą? Jakie są godziny otwarcia? Sprawdźmy to!

 


Ścieżka w koronach drzew – lokalizacja

Ścieżka w koronach drzew na Słowacji znajduje się około 25 kilometrów od Bukowiny Tatrzańskiej, 40 kilometrów od Zakopanego czy 60 kilometrów od Szczawnicy. Atrakcja położona jest na tyle blisko Polski, że przyjeżdżają tu w znacznej mierze właśnie nasi rodacy. Dojazd do ścieżki w koronach drzew w Bachledovej Dolinie w miejscowości Zdiar jest dość prosty. Z Polski kierujemy się albo drogą 49 z Nowego Targu, a następnie drogą 66 albo drogą 542 przez Spiską Starą Wieś.

 
Ścieżka w koronach drzew czyli po słowacku Chodník korunami stromov znajduje się na granicy Pienin i słowackiej strony Tatrzańskiego Parku Narodowego na grzbiecie Magury Spiskiej. Do ścieżki trzeba trochę podejść, a wcześniej trzeba zostawić samochód. Parking koło ścieżki w koronach drzew kosztuje 3 EUR, ale do samej atrakcji trzeba podejść więc najlepiej by nie tracić czasu skorzystać z kolejki gondolowej Gondola Bachledka.
 
Najlepiej skorzystać z parkingów na terenie Bachledka Ski & Sun oznaczonych symbolami P1 lub P2. Pozostaje są daleko i by dostać się w pobliże ścieżki trzeba skorzystać z darmowego busa.

 


Ścieżka w koronach drzew – cennik

spacer w koronach drzew
 
Do ceny 3 EUR za pozostawienie samochodu trzeba doliczyć oczywiście bilety wstępu na ścieżkę w koronach drzew. Ile kosztują i jaki jest cennik? To zależy. W najlepszej i najbardziej rozsądnej wersji kupujemy dwukierunkowy przejazd koleją gondolową oraz bilet wstępu na ścieżkę w koronach drzew. Koszt 20 EUR za bilet normalny, 16 za ulgowy, 49 za bilet rodzinny. Wjazd kolejką trwa około 7 minut więc to najlepsza opcja.
 
Opcją dla ludzi którzy nie mają na kolejkę lub wolą przejść piechotą jest sam wstęp na ścieżkę w koronach drzew. Kosztuje 10 EUR lub 7,50 EUR za bilet ulgowy albo 25 EUR za bilet rodzinny. Jeśli nie chcecie chodzić po ścieżce i wieży widokowej to można po prostu tylko przejechać się kolejką. Przejazd w dwie strony to odpowiednio 11, 9 lub 27 EUR.
 
O ile w niektórych miejscach na Słowacji można płacić w złotówkach to tutaj płatności w złotówkach nie są akceptowane. Płaci się albo w euro albo kartą. Nie istnieje też możliwość rezerwacji biletów.

 


Ścieżka w koronach drzew – godziny otwarcia


 

Wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew na Słowacji jest atrakcją, którą najlepiej zwiedzić przy dobrej pogodzie i wtedy, gdy nie ma zbyt wielkiego ruchu turystycznego. Polecamy przyjechać rano, niedługo po sezonie, gdy nie ma już turystów z dziećmi.
 
Ścieżka w koronach drzew na Słowacji niedaleko Zakopanego czynna jest równie w zależności od tego czy jest sezon letni, czy nie ma sezonu oraz czy jest sezon zimowy. W sezonie wiosennym od maja do czerwca godziny otwarcia to od 9 do 17:00, podobnie jak we wrześniu.
 
W sezonie letnim czyli w lipcu i sierpniu ścieżka czynna jest od 9 do 18:00. Od Października do kwietnia czyli również w zimie godziny otwarcia to od 9:00 do 16:00. Ostatnie wejście możliwe jest zawsze na godzinę przed zamknięciem. Atrakcja czynna jest przy niepogodzie ale wtedy nie ma sensu jej zwiedzanie.

 
Polecamy również: