Jaka rzeka przepływa przez Monachium. Rzeka w Monachium

Wiele dużych miast z całego świata położonych jest nad brzegami rzek. Nie inaczej jest w przypadku niemieckiego Monachium. Wiele osób zastanawia się jaka rzeka przepływa przez Monachium. Nad jaką rzeką leży Monachium? Czy rzeka w Monachium może być hasłem do krzyżówki? Sprawdźmy to!

 

Monachium, jak wiele dużych miast Europy, położone jest nad rzeką. Rzeka nad którą leży Monachium nazywa się Izara. Izara nie należy do najdłuższych rzek świata, jej całkowita długość to 295 kilometrów. Izara jest dopływem Dunaju. Ma swoje źródła w Alpach Bawarskich, około 50 kilometrów na południowy wschód od Monachium. Płynie przez malownicze doliny i kotliny, zanim dotrze do stolicy Bawarii, gdzie jej obecność jest integralną częścią krajobrazu miasta.
 
Oczywiście w tak dużym mieście jak Monachium znajduje się nieco więcej rzek niż tylko jedna Izara. Przez Monachium przepływają też mniejsze rzeki takie jak Wurm, Hachinger Bach czy kilka małych strumyków oraz sztucznie utworzonych kanałów.
 
Podsumowanie: nad jaką rzeką leży Monachium? Najważniejszą rzeką w Monachium jest Izara i to właśnie o nią najczęściej pojawiają się pytania w krzyżówkach.

 
Polecamy również: