Kiedy jest pora deszczowa w Tajlandii? Pora deszczowa

Kiedy jest pora deszczowa w Tajlandii? Pora deszczowa

Tajlandia to tani i ciekawy kraj idealny na wakacje jednak nie przez cały rok. Warto pamiętać; że w Tajlandii występuje pora deszczowa, którą lepiej omijać. Kiedy jest pora deszczowa w Tajlandii? Kiedy najlepiej jechać by ominąć deszcze i złą pogodę? W których miesiącach trwa? Sprawdźmy to!

Kiedy jest pora deszczowa w Tajlandii? Wszystko zależy oczywiście od dokładnej lokalizacji do której mamy zamiar się udać. Generalnie jednak da się wyodrębnić te miesiące, które nie należą do najlepszych na odwiedziny.
 
Najwięcej deszczu w Bangkoku spada w okresie od maja do końca października. Szczytowy okres pory deszczowej w stolicy Tajlandii to wrzesień gdzie można spodziewać się średnio nawet 232 mm deszczu w ciągu miesiąca. W grudniu średnia spada zaś zaledwie do 3 mm opadów.
 
Przyjmuje się, że pora deszczowa trwa od czerwca do października. Z początkiem pory deszczowej występują oberwania chmury i krótkie, acz intensywne ulewy. Pod koniec można spodziewać się długotrwałych i obfitych opadów.
 
Podsumowanie: kiedy jest pora deszczowa w Tajlandii? Deszcze padają od maja do końca października, a za prawdziwą porę deszczową uważany jest okres od czerwca do października. W tym okresie pogoda jest gorsza, ale za to turystów jest mniej. W porze suchej, która nastaje już od listopada ruch turystyczny zdecydowanie wzrasta.

 
Polecamy również: