Czy w Egipcie można płacić euro? Czy się opłaca?

Egipt, ze względu na zachowanie normalności w 2021 roku, stał się ostatnio popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Wielu Polaków przyzwyczajonych jest do zabierania euro na wakacje i zastanawia się czy w Egipcie można płacić w Euro. Czy można? Czy to się opłaca? Sprawdźmy to!

 

Wnikliwi czytelnicy Kawiarniany.pl wiedzą już jakie pieniądze są w Egipcie. Funt egipski nie należy do najlepszych walut świata więc jak to zwykle bywa w biednych krajach – w Egipcie liczy się twarda waluta. Czy oznacza to, że w Egipcie można płacić w Euro?
 
W Egipcie można płacić w euro ale nie ma to najmniejszego sensu. Firmy sprzedające wycieczki czy sprzedawcy na bazarach czasem akceptują płatności w euro ale kurs wymiany bywa niekorzystny. W Egipcie można też płacić w dolarach ale sytuacja wygląda tu podobnie jak w przypadku euro.
 
W niektórych miejscach w Egipcie można płacić twardą walutą państw zachodu ale zwykle nie będzie to dla Was zbytnio opłacalne. Lepiej pieniądze wymienić w kantorze, zwłaszcza jeśli nie chcemy przepłacić i chcemy dostać resztę. Jeśli zastanawiacie się czy za wizę w Egipcie można płacić w euro to odpowiedź brzmi: można. Można też w dolarach i funtach.

 
Polecamy również: