Czy w samolocie można palić papierosy? Czy wolno palić e-papierosy?

Papierosy to jedna z najbardziej rozpowszechnionych używek na całym świecie. Wśród podróżujących samolotami nie brakuje również nałogowych palaczy. Poznać ich można po charakterystycznej woni, a w ekstremalnych przypadkach znakach charakterystycznych takich jak na przykład plamy na dłoniach. Wiele osób uzależnionych od nikotyny zastanawia się czy w samolocie dozwolone jest palenie papierosów oraz e-papierosów. Czy w czasie lotu można vapować? To z kolei pytanie zadawane przez średnio/słabo rozgarniętą młodzież. Czy w samolocie wolno palić? Sprawdźmy to!

 

Czy można palić w toalecie w samolocie? Czy w samolocie są miejsca dla palących? Palenie to nałóg który potrafi szkodzić nie tylko zdrowiu, ale również kieszeni. Przekona się o tym każdy nałogowiec, który w czasie lotu samolotem, zarówno tanich linii lotniczych jak i linii uznawanych za prestiżowe, postanowi zapalić papierosa lub e-papierosa. Palenie w samolocie jest zakazane. W czasie lotu samolotem nie można palić papierosów. Nie można vapować, nie można też palić cygar.
 
Jedynym przypadkiem w którym wolno palić w samolocie jest sytuacja w której jesteśmy jego właścicielami lub otrzymaliśmy stosowne zezwolenie od właściciela. Niektóre firmy wypożyczające private jety zezwalają na palenie na pokładzie lub mają w samolotach specjalne pomieszczenia przygotowane do palenia cygar ale nie jest to regułą. W wielu private jetach nie wolno palić.
 
A czy można palić papierosy w Wizz Air lub w Ryanair? Również nie można! Za złamanie zakazu palenia na pokładzie samolotu grozi wysoka kara finansowa. Możecie również zostać wpisani na czarną listę klientów linii lotniczych, co uniemożliwi Wam zakup biletów na kolejne loty u danego przewoźnika.
 
Ponadto palenie papierosów w samolocie powoduje choroby płuc, choroby serca oraz impotencje. Nie warto.

 
Polecamy również: