Czy w Wigilie jeżdżą pociągi? Czy pociągi kursują 24 grudnia?

Wigilia to wątkowy dzień nie tylko dla osób wierzących ale dla wielu Polaków. W ten wyjątkowy dzień wiele podróżuje jeszcze z dużych aglomeracji miejskich na przykład do rodziny na prowincji i zastanawia się czy w Wigilie kursują pociągi. Czy pociągi jeżdżą 24 grudnia? Czy w Wigilie można jeździć pociągiem? Czy jeżdżą w święta?

 
Jeśli na ostatnią chwilę przed Bożym Narodzeniem musicie udać się w podróż koleją i zastanawiacie się czy w Wigilie jeżdżą pociągi to mamy odpowiedź. Czy jeżdżą? Oczywiście, że tak. W Wigilie 24 grudnia pociągi kursują po swoich trasach zgodnie z rozkładem. U większości przewoźników kursują według rozkładu obowiązującego w dzień powszedni.
 
Należy jednak pamiętać, że święta Bożego Narodzenia to już dni ustawowo wolne od pracy i rozkład jazdy pociągów jest już inny. W święta pociągi kursują według świątecznego rozkładu jazdy!
 
Podsumowanie: czy w Wigilie jeżdżą pociągi? Jeżdżą! Szczegółowe rozkłady jazdy pociągów w Wigilie trzeba sprawdzać na stronach przewoźników z którymi chcemy udać się w podróż.

 
Polecamy również: