Czy Zanzibar jest w Strefie Schengen? Czy jest Tanzania? Sprawdzamy czy jest!

Kwestia tego czy dany kraj znajduje się w Strefie Schengen interesuje wielu turystów obawiających się na przykład wprowadzenia politycznych ograniczeń w podróżach. Przed wyjazdem do Tanzanii i na Zanzibar wiele osób zastanawia się czy Zanzibar jest w Strefie Schengen. Czy Tanzania to Strefa Schengen? Sprawdźmy to!

 

Jeśli zastanawiacie się czy Zanzibar w Tanzanii jest w Strefie Schengen to nie mamy zbyt dobrych wiadomości. Strefa Schengen to obszar znajdujące się w Europie i składający się w znacznej mierze z państw należących do Unii Europejskiej. Zanzibar i Tanzania nie są w Europie, nie są w Unii Europejskiej i nie znajdują się w Strefie Schengen.
 
Zanzibar w Tanzanii nie jest w Strefie Schengen więc podróżując do afrykańskiego kraju musimy spodziewać się kontroli granicznych i musimy zabrać ze sobą wszystkie stosowne dokumenty uprawniające do przekraczania granicy.
 
Podsumowanie: czy Tanzania jest w Strefie Schengen? Czy Zanzibar jest? Niestety, ani wyspa Zanzibar ani cały kraj Tanzania nie znajdują się w “Schengen”.

 
Warto przeczytać również: