Ile kilometrów od Warszawy jest Moskwa? Moskwa Warszawa odległość w km

Ile kilometrów od Warszawy jest Moskwa? Moskwa Warszawa odległość w km

Warszawa i Moskwa to jedne z najważniejszych miast Europy. Wielu Polaków zastanawia się czy z Warszawy jest daleko do Moskwy. Jaka jest odległość do Moskwy od Warszawy? Jaka jest odległość w linii prostej do Moskwy? Sprawdźmy odległość w kilometrach.

 

Warszawa i Moskwa to dwie ważne stolice Europy ale położone są od siebie dosyć daleko. Jak daleko od Warszawy jest Moskwa? Jak daleko od Moskwy jest Warszawa?
 
Odległość ze środka Rynku Starego Miasta w Warszawie na środek Placu Czerwonego w Moskwie to aż 1150 kilometrów w linii prostej. Podróż z Warszawy do Moskwy samochodem to jednak jeszcze dłuższa droga.
 
Jeśli chcemy przejechać samochodem z Warszawy do Moskwy to czeka nas, w zależności od obranej drogi, od 1277 do nawet 1395 kilometrów jazdy!
 
Najkrótsza podróż, przez zamknięcie jednego z przejść między Polską a Białorusią, to przejazd przez Białoruś przez przejście Białowieża Piererow, a następnie droga do Moskwy przez okolice Mińska. Taki przejazd potrwa ponad 15 godzin nie licząc kolejek na granicy.
 
Podsumowanie: jak daleko jest Warszawa od Moskwy? Moskwa i Warszawę dzieli 1150 kilometrów!

 
Polecamy również: