Czy w Wigilię można jeść ciasto i słodycze? 24 grudnia

Czy w Wigilię można jeść ciasto i słodycze? 24 grudnia

Wigilia jest wyjątkowym dniem w ciągu roku ale w związku z jej wyjątkowością narosło o niej również wiele mitów. Wiele osób zastanawia się czy w Wigilię 24 grudnia można jeść ciasto. Czy w Wigilie można jeść słodycze, ciastka albo czekoladę? Sprawdźmy to!

 
Wigilia jest wyjątkowym dniem poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. W opinii wielu osób panuje powszechne przekonanie, że w Wigilię obowiązuje post. W Wigilię post nie obowiązuje (chyba że Wigilia wypada w piątek!) i można spożywać najróżniejsze pokarmy w tym nawet mięso i słodycze.
 
Jeśli zastanawialiście się czy z jedzeniem słodyczy, ciast, ciasteczek czy spożywaniem czekolady trzeba czekać do świąt to już wiecie. Wigilia nie jest dniem postnym (chyba że wypada w piątek). Gdy nie wypada w piątek to niektórzy kapłani religii katolickiej rekomendują wiernym wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale jako takiego postu w Wigilię nie ma.
 
Oczywiście należy pamiętać, że rozważania o tym czy wolno jeść ciasto w Wigilię dotyczą wyłącznie gorliwych wierzących. Cała reszta osób, które nie mają zamiaru żyć według reguł ustanawianych przez wspólnoty religijne, nie musi obawiać się jedzenia słodyczy, mięsa czy spożywania alkoholu.

 
Polecamy również: