Czy w Maroko jest zima? Pogoda grudzień, styczeń, luty

Zima w Polsce nie należy do najprzyjemniejszych okresów w roku więc wiele osób w grudniu, styczniu i lutym szuka miejsc na urlop w których nie pada śnieg i jest ciepło. Czy Maroko należy do takich miejsc? Czy w Maroko jest zima? Czy pada śnieg? Jaka jest temperatura i pogoda w grudniu, styczniu i lutym?

 

Położone w Afryce Maroko w sezonie zimowym kusi pogodą zdecydowanie lepszą niż w Polsce ale czy wystarczającą dobrą na urlop?
 
W położonym na wybrzeżu Rabacie w grudniu w ciągu dnia można spodziewać się średnich temperatur w granicach 18-19 stopni Celsjusza. W styczniu pogoda jest nieco gorsa i średnia temperatura spada do 17 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Bywają oczywiście dni w które średnia jest wyższa i sięga nawet 23 czy 25 stopni Celsjusza.
 
W lutym pogoda jest już lepsza i średnie temperatury wzrastają do 18-19 stopni Celsjusza.
 
W grudniu, styczniu i lutym nocą w Rabacie nie ma co spodziewać się przymrozków czy opadów śniegu. Średnio w nocy temperatura oscyluje w przedziale 8-10 stopni Celsjusza.
 
Śnieg w Maroku to anomalia występująca niezwykle rzadko i nawet jeśli spadnie to nie utrzyma się zbyt długo. W zimowe miesiące można spodziewać się za to pochmurnych dni i nawet opadów deszczu.
 
Jak widać zimą w Maroko temperatury nie są tak wysokie jak w kurortach Egiptu ale zdecydowanie nie są tak niskie jak w Polsce. Zimowe wakacje w Maroku nie są dobrym pomysłem dla osób, które chcą się opalać czy kąpać w morzu ale na zwiedzanie jest wystarczająco ciepło.

 
Polecamy również: