Czy w Holandii można pić alkohol na ulicy? Czy można w Amsterdamie

Czy w Holandii można pić alkohol na ulicy? Czy można w Amsterdamie

Holandia i Amsterdam nieodłącznie kojarzą się z imprezami. Wiele osób zastanawia się czy w Holandii można pić alkohol w miejscach publicznych. Czy w Amsterdamie wolno pić w miejscu publicznym? Czy za picie w miejscu publicznym w Holandii grozi kara? Sprawdźmy czy wolno!

 

Wyjazd do Amsterdamu to dla wielu osób synonim imprezy. Warto jednak pamiętać o jednym bardzo ważnym fakcie. Władze Amsterdamu od dłuższego już czasu, raczej bezskutecznie, próbują zerwać ze stereotypem miasta pełnego prostytutek, narkotyków i alkoholu. Jedną z metod tej walki jest zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych w Amsterdamie.
 
W Amsterdamie w bardzo wielu miejscach nie wolno pić alkoholu na ulicy i grozi za to mandat w wysokości 95 EUR. Najczęściej interwencja stróżów prawa kończy się tylko upomnieniem ale lepiej nie ryzykować prawie 500 złotych mandatu. Jak jest z innymi miejscami w Holandii?
 
W wielu miejscach w Holandii spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jest regulowane przez miejscowe przepisy zabraniające picia na przykład w lokalnym parku albo w konkretnych terminach. W wielu miejscach poza Amsterdamem również wprowadzono zakaz spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Warto więc upewnić się czy w naszej miejscowości wolno pić pod chmurką.
 
Widok ludzi pijących alkohol na ulicy w Holandii nie jest codziennością ale może się przytrafić. W większości przypadków władze przymykają na to oko i jeśli się nie awanturujemy i nie rozrabiamy to mandatu uda się uniknąć.

 
Polecamy również: