Gdzie zaparkować na Kazimierzu w Krakowie? Gdzie parkować?

Gdzie zaparkować na Kazimierzu w Krakowie? Gdzie parkować?

Kazimierz w Krakowie jest jednym z najpopularniejszych turystycznych obszarów miasta. W przeciwieństwie do Rynku Głównego i jego okolic nie ma tu może tylu zabytków ale wiele osób przyjeżdża na przykład by zjeść coś na Kazimierzu. Wielu turystów zastanawia się gdzie zaparkować na Kazimierzu w Krakowie. Gdzie parkować na Kazimierzu? Podpowiadamy!

 

Jeśli przyjeżdżacie do Krakowa z innego miasta to możecie nie wiedzieć o istnieniu krytykowanej przez wielu Strefy Ograniczonego Ruchu na obszarze dużej części Kazimierza. Od pewnego czasu nie da się wjechać do najbardziej atrakcyjnej części Kazimierza czyli m.in. na obfitujący w lokale Plac Nowy, ul. Bożego Ciała czy ul. Józefa. Gdzie więc parkować na Kazimierzu?
 
Niestety jeśli wybieracie się do któregoś z biznesów w centrum Kazimierza to parkowanie nie będzie łatwe i na miejsce trzeba będzie dojść. Wiele osób zostawia samochody tam, gdzie da się jeszcze normalnie przejechać. Mowa więc na przykład o ul. św. Wawrzyńca czy Gazowej. Inni stają ejszcze dalej np. przy ul Rybaki nad Wisłą i decydują się na długi spacer.
 
Mając odrobinę szczęścia można spróbować zaparkować przy ul. Paulińskiej. Bardzo dużo szczęścia to trafienie na wolne miejsce przy przebudowanej ul. Krakowskiej – głównej arterii Kazimierza w Krakowie lub z drugiej jego strony przy ul. Starowiślnej lub Halickiej.
 
Przypominamy też, że darmowe parkowanie na Kazimierzu możliwe jest tylko w niedziele i święta, a w pozostałe dni funkcjonuje dość droga strefa płatnego parkowania.

 
Warto przeczytać również: