Koniec pewnej epoki. Ikea otwiera stacjonarny sklep na Ukrainie

Jeszcze do niedawna w internecie przeczytać można było wiele pytań o to dlaczego na Ukrainie meble ze sklepów Ikea sprzedawane są w niewielkich sklepach meblowych nie mających nic wspólnego ze szwedzkim koncernem. Teraz już będzie inaczej ponieważ kończy się pewna epoka. Ikea oficjalnie uruchomiła właśnie pierwszy stacjonarny sklep na Ukrainie. Czy na Ukrainie jest Ikea? Od lutego 2021 roku – owszem.

 
Przez wiele lat w różnych miastach Ukrainy można było natknąć się na sklepy, które sprzedawały meble kupione w sklepach Ikea w innych krajach, najczęściej w Polsce. Ikea oficjalnie nie prowadziła stacjonarnych sklepów na Ukrainie. Początkowo pojawił się sklep internetowy, a teraz w Kijowie otwarto fizyczny punkt.
 
Pierwszy sklep Ikea na Ukrainie został otwarty 1 lutego w Kijowie w kompleksie handlowym Blockbuster Mall przy ulicy… nie trudno zgadnąć jakiej.
 

Czy Ikea na Ukrainie jest tańsza niż w Polsce? To zależy już od wybranego przez nas produktu. Na przykład przeceniona zarówno w Polsce jak i na Ukrainie sofa rozkładana Hammarn kosztuje na Ukrainie 2699 UAH, a w Polsce 379 zł. Sofa Landskrona wyceniana w Polsce na 1999 zł na Ukrainie dostępna jest 16 549 UAH (2 205,10 zł) czyli nieco drożej. Lampka stołowa ARSTID w Polsce wyceniana na 89,99 zł kosztuje w Kijowie 599 UAH (79,81 zł). Kubek Dinera wyceniany w Polsce na 5 zł kosztuje na Ukrainie 39 UAH czyli 5,20 zł.

 
Sklep Ikea w Kijowie czynny jest w godzinach od 10:00 do 22:00 przez cały tydzień. W związku z ograniczeniami jednorazowo zakupy może robić obecnie tylko 500 osób.

 
Warto przeczytać również: