Jarmark Bożonarodzeniowy we Lwowie 2019-2020. Wiemy kiedy będzie

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 we Lwowie jest jednym z najtańszych jarmarków świątecznych w Europie. W przeciwieństwie do tych na zachodzie jest dla polskich turystów jednym z tych na których mogą pozwolić sobie na zakup praktycznie wszystkiego. Wiemy już kiedy zorganizowany zostanie tegoroczny jarmark świąteczny we Lwowie. Jak zwykle ruszy w mniej więcej podobnym terminie.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy we Lwowie to tradycyjnie jedna z niewielu poza lodowiskiem na Rynku zimowych atrakcji we Lwowie. Turystów kusi nie tylko malownicze położenie kramów na placu przed dawnym Teatrem Wielkim i przy zachodniej oraz wschodniej pierzei Rynku. Kuszą przede wszystkim ceny na jarmarku bożonarodzeniowym we Lwowie, które podobnie jak ceny na Ukrainie wciąż są zdecydowanie niższe od targów na przykład w Krakowie.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy we Lwowie potrwa od 13 grudnia 2019 do 19 stycznia 2020 roku. Jak zwykle spodziewać można się kramów z pamiątkami, często takimi których nie chce się kupować, oraz sekcji gastronomicznej. Na jarmark przyjechać mają wystawcy z kilku europejskich krajów. W programie ustawienie choinki przed operą lwowską czy konkurs rzeźb z lodu i występy, których i tak nikt z Polaków nie zrozumie.

 

Pomysł wyjazdu na kiermasz i święta Bożego Narodzenia do Lwowa to zdecydowanie lepsza idea od wyjazdu na Sylwestra i Nowy Rok. Kiermasz świąteczny we Lwowie tradycyjnie już będzie czynny od poniedziałku do niedzieli. W tygodniu stragany będą pracować od 11 do 22:00. W weekendy godziny otwarcia nieco dłuższe – od 10 rano do 23:00 czasu lokalnego.
 

W jednym z poprzednich materiałów można zobaczyć jak niedawno wyglądał Jarmark Bożonarodzeniowy we Lwowie. Warto również przypomnieć, że na poprzednim jarmarku doszło do niebezpiecznej sytuacji – w jednym ze straganów wybuchła butla z gazem.

 


 
Polecamy również: