Czy można jechać na Ukrainę? Polska dalej na Czerwonej Liście

Czy można jechać na Ukrainę? Polska dalej na Czerwonej Liście

Mamy złe wiadomości dla osób, które chciały wybrać się na Ukrainę i wracać z Ukrainy naokoło by uniknąć kwarantanny przy powrocie do Polski. Pełzający lockdown i “narodowa kwarantanna” nie pomogły. Znów obowiązuje kwarantanna przy wjeździe z Polski na Ukrainę. Czy da się jechać na Ukrainę bez kwarantanny?

 
Z pewnym opóźnieniem ukraińskie władze przygotowały nową odsłonię czerwonej i zielonej listy. Przez krótki czas Polacy mogli jeździć na Ukrainę bez kwarantanny. Wykorzystaliśmy ten czas by opisać jak wygląda “nowa normalność” we Lwowie i przyjrzeć się świątecznym dekoracjom we Lwowie. Niestety jechać już się nie da. Polska ponownie została wpisana na czerwoną listę.
 
Polska znajduje się na czerwonej liście czyli liście krajów z których przyjazd na Ukrainę jest niemożliwy bez kwarantanny lub wyników testu na sami wiecie co. Pozamykane branże, cyrk z zamykaniem sklepów i galerii, a także okres świąteczny nic nie dały. W Polsce zanotowano oficjalnie większą liczbę przypadków niż na Ukrainie.
 
Według wyznaczników przyjętych przez ukraińskie władze w Polsce zanotowano w okresie ostatnich tygodni 330,1 pozytywnych przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. Ukraina podała 315,3 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców.
 

 
Warto przypomnieć, że od 28 grudnia 2020 roku powrót bez kwarantanny z Ukrainy przez polsko-ukraińskie przejście i tak był niemożliwy więc na wyjazd nie zdecydowało się zbyt wiele osób. Wyjazd obecnie i tak nie ma zbyt wielkiego sensu ponieważ Ukraina planuje krótki 16-dniowy lockdown po prawosławnych świętach.

 
Aktualizacja: 11 stycznia Ukraina opublikowała nowe wydanie Czerwonej Listy datowane na 7 stycznia. Polska dalej jest na Czerwonej Liście
Aktualizacja: 15.01.2021: Polska dalej jest na Czerwonej Liście i niewiele wskazuje na to, by być przestała.
Aktualizacja: 29.01.2021: Zgodnie z oczekiwaniami Polska dalej znajduje się na Czerwonej Liście.
Aktualizacja: 05.02.2021: Oczywiście lockdown w Polsce przynosi rezultaty. Takie, że Polska dalej jest na Czerwonej Liście.
Aktualizacja: 12.02.2021: Polska wciąż na Czerwonej Liście

 
Polecamy również: