Czy Nowy Rok jest dniem wolnym od pracy? Czy jest wolne?

Czy Nowy Rok jest dniem wolnym od pracy? Czy jest wolne?

Wiele osób po świętowaniu nadejścia Nowego Roku w Sylwestra zastanawia się czy następnego dnia, czyli 1 stycznia, jest wolne czy dzień pracujący. Dziś sprawdzimy czy Nowy Rok to dzień wolny od pracy czy dzień pracujący. Jak będzie w Nowy rok 2021 roku? Czy Nowy Rok to święto obowiązkowe i trzeba iść do kościoła?

 
Nowy Rok czyli pierwszy dzień nowego roku poprzedzony hucznym świętowaniem w Sylwestra to dzień ciężki dla niektórych Polaków. Zwykle trzeba odpocząć po imprezie. Czy Nowy Rok to wolne od pracy? Czy trzeba iść do pracy w Nowy Rok? Czy w Nowy Rok się pracuje?
 

Jeśli zastanawialiście się czy 1 stycznia jest dniem wolnym od pracy to mamy dla Was odpowiedź. Nowy Rok, a więc pierwszy stycznia każdego roku, nie tylko 2021 roku, to dzień ustawowo wolny od pracy. W przeciwieństwie więc do Sylwestra jest to święto ale nie jest to święto kościelne.
 
Czy Nowy Rok jest świętem kościelnym? Nie! Nowy Rok nie znajduje się na liście świąt nakazanych, więc msza nie jest obowiązkowa. W jednym z poprzednich artykułów dowiecie się kiedy katolicy mają obowiązek chodzić do kościoła.

 
Polecamy również: