Czy Nowy Rok sklepy są otwarte? Czy sklepy są czynne w Nowy Rok?

Czy Nowy Rok sklepy są otwarte? Czy sklepy są czynne w Nowy Rok?

Po Sylwestrze i hucznym witaniu nadejścia Nowego Roku zawsze nadchodzi… 1 stycznia czyli Nowy Rok. Ciężki dla wielu osób dzień jest często dniem leczenia kaca. Czy da się tego dnia wyskoczyć do sklepu po coś do picia? Czy w Nowy Rok sklepy są otwarte? Czy sklepy są czynne w Nowy Rok? Czy da się iść na zakupy 2021?

 

Już wcześniej pisaliśmy, że Nowy Rok nie jest świętem kościelnym. Przypominamy jednak, że Nowy Rok czyli 1 stycznia każdego nowego roku jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej to, że większość sklepów jest zamknięta.
 
Czy sklepy są czynne w Nowy Rok? Większość sklepów nie jest. Zamknięte są galerie handlowe, duże sklepy spożywcze i supermarkety. Nie oznacza to jednak, że wszystkie sklepy w Nowy Rok są zamknięte.
 
Gdzie można zrobić zakupy w Nowy Rok? W Nowy Rok 1 stycznia każdego roku da się zrobić zakupy w mniejszych, najczęściej prywatnych lokalnych albo w sklepach typu Żabka, sklepach oraz oczywiście podobnie jak w niedziele niehandlowe – na stacjach benzynowych.
 
Zrobienie zakupów w Nowy Rok nie należy do najłatwiejszych ale nie jest niemożliwe. Należy jednak pamiętać, że godziny otwarcia sklepów w Nowy Rok mogą być dość krótkie.

 
Polecamy również: