Jakie pieniądze są w Argentynie? Argentyna waluta

Argentyna stała się ostatnio krajem, którym interesuje się wielu Polaków. Wiele osób szukając informacji o Argentynie lub przygotowując się do wakacji w Argentynie zastanawia się jakie pieniądze są w Argentynie. Jaka jest waluta w Argentynie? Czym płacą w Argentynie? Sprawdźmy! Oto waluta Argentyny!

 

Jeśli zastanawialiście się jakie pieniądze są w Argentynie to odpowiedź na to pytanie jest prosta: waluta Argentyny to peso argentyńskie.

 
Peso argentyńskie w kantorze spotkamy pod oznaczeniem ARS chociaż w kraju peso argentyńskie oznaczane jest znanym dobrze symbolem dolara. By nie mylić peso argentyńskiego z dolarem w Argentynie USD czyli dolary oznacza się symbolem U$S.
 
1 peso argentyńskie dzieli się na 100 centavo. W obiegu pozostają zarówno monety jak i banknoty. Wśród rzadziej spotykanych monet wymieniamy 1, 5, 10, 25 i 50 centavos, a także monety peso o nominałach 1, 2, 5 oraz 10.
 
W obiegu są też banknoty o nominałach 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 oraz 1000 pesos. Wcześniej w obiegu były też banknoty o nominałach 1 i 2 peso argentyńskich ale zdecydowano o ich wycofaniu.
 
Jaki jest kurs argentyńskiego peso do złotówki? 10 peso argentyńskich to zwykle poniżej 40 groszy.
 
Podsumowanie: jaka jest waluta Argentyny? Pieniądze w Argentynie to argentyńskie peso.

 
Polecamy również: