Czy w Boże Ciało 2023 apteki są otwarte? Które otwarte?

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa znana szerzej jako Boże Ciało to ważne święto w Polsce. Z tego powodu wiele osób zastanawia się czy w Boże Ciało apteki są otwarte. Czy w Boże Ciało 2023 apteki są czynne? Czy apteki są otwarte w Boże Ciało? Które apteki są otwarte w Boże Ciało? Sprawdźmy to!
 
Boże Ciało wypadające w 2023 roku w dniu 8 czerwca jest świętem kościelnym ale jednocześnie dniem ustawowo wolnym od pracy. Co to oznacza dla osób, które potrzebują wybrać się do apteki? Czy apteki w Boże Ciało są otwarte?
 
Niestety, większość aptek w Boże Ciało jest zamknięta. Nie znaczy to jednak, że wszystkie apteki w Polsce są zamknięte w Boże Ciało. Które apteki są otwarte?
 
Aptek otwartych w Boże Ciało najlepiej szukać na liście tak zwanych aptek dyżurujących. Zwykle otwarte w Boże Ciało są te apteki, które normalnie działają w trybie całodobowym.
 
Podsumowanie: czy w Boże Ciało apteki są otwarte? Większość aptek jest zamknięta w Boże Ciało ale niektóre apteki są otwarte i działają normalnie. Przed wybraniem się do swojej ulubionej apteki najlepiej upewnić się czy i jeśli tak to w jakich godzinach otwarta jest w Boże Ciało na przykład dzwoniąc tam wcześniej.
 
Polecamy również: