Trzej Królowie – jakie imiona Trzech Króli? Jakie przynieśli dary

Według chrześcijańskich tradycji w miejscu urodzin Jezusa Chrystusa pojawili się Trzech Królowie. Tradycyjni Trzej Królowie mieli przynieść dzieciątku dary. Jakie są imiona Trzech Króli? Kim byli Trzej Królowie? Jakie dary przynieśli Trzej Królowie? Kto co przyniósł? Sprawdzamy to!

 
Trzej Królowie pojawiają się w Ewangelii Mateusza chociaż w Biblii nie pojawia się ani liczba mędrców ani ich imiona. Nie wiadomo tak właściwie ilu ich było. Pismo Święte nie podaje nawet czy królowie faktycznie byli królami. To, że było ich trzech to wymysł ze średniowiecza. Według średniowiecznej tradycji też przyznano imiona Trzech Króli. Jakie to imiona?

 
Według średniowiecznych przekazów imiona to Kacper, Melchior i Baltazar. Jakie dary dali Trzej Królowie? Co Trzej Królowie przynieśli Jezusowi? To też tylko tradycja. Według tradycji podaje się, że Trzej Królowie przynieśli mirrę, kadzidło i złoto.

 
Co to jest mirra? Mirra to żywica drzew z rodzaju balsamowców. Używano jej jako lekarstwo, a także substancję do namaszczania i balsamowania zwłok i dodatek do wina. Mirrę dał Baltazar.

 
Co to jest kadzidło? Kto dał kadzidło? Kadzidło dał Kacper. Kadzidło powstaje z żywicy przedstawicieli kadzidłowców. W czasach w których urodził się Jezus kadzidło było droższe nawet od złota. Stąd właśnie przyniesiono właśnie kadzidło. Czym jest złoto chyba nie trzeba nikomu przypominać. Złoto dał Melchior.

 
Warto wspomnieć, że napis K+M+B na drzwiach tradycyjnie umieszczany w czasie kolędy niekoniecznie oznacza imiona trzech mędrców. Tu dowiecie się co znaczy K+M+B na drzwiach.

 
Polecamy również: