Gdzie jest Przewodów? Przewodów odległość od granicy polsko-ukraińskiej

Przewodów to niewielka wieś położona na wschodzie Polski, która ostatnimi czasy jest na ustach wielu osób. Wiele osób zastanawia się jak daleko od granicy z Ukrainą jest Przewodów. Gdzie leży Przewodów? Gdzie jest Przewodów? Czy Przewodów jest na Ukrainie? Jak daleko od granicy leży Przewodów? Sprawdźmy to!

 

Przewodów to mała wieś położona w gminie Dołhobyczów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim. Czy Przewodów jest na Ukrainie? Zdecydowanie nie! Przewodów leży w Polsce. Według danych 2011 roku w Przewodowie mieszkało 530 osób. Jak daleko od granicy znajduje się Przewodów?

 
Przewodów położony jest w granicach 8 kilometrów w linii prostej od granicy polsko-ukraińskiej. Najbliższa większa miejscowość położona już za granicą na terytorium Ukrainy to miasto Czerwonogród w obwodzie lwowskim. Do 1951 roku Czerwonogród znajdował się w granicach Polski.
 
Podsumowanie: jak daleko od granicy z Ukrainą jest Przewodów? Z centrum wsi Przewodów jest niespełna 8 kilometrów w linii prostej do granicy polsko-ukraińskiej.

 
Polecamy również: