Czy w tym roku będzie kolęda? Czy ksiądz będzie chodzić 2021

Czy w tym roku będzie kolęda? Czy ksiądz będzie chodzić 2021

Z początkiem każdego roku po Bożym narodzeniu i Nowym Roku w Polsce odbywają się tak zwane kolędy czyli wizyty duszpasterskie w domach parafian. Kiedy ksiądz chodzi po kolędzie? Czy w tym roku będzie kolęda? Wiele osób zastanawia się czy księża będą chodzić po kolędzie w 2021 roku. Sprawdźmy to czy będzie kolęda!

 

Kolęda to forma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Kiedy ksiądz chodzi po kolędzie? W Polsce przyjęło się, że księża chodzą po kolędzie przez kilka tygodni od dnia 2 lutego czyli od Ofiarowania Pańskiego. Tradycyjnie w czasie wizyty omawia się kwestie ważne dla parafian, składa ofiarę na swoją lokalną parafię. Czy w tym roku ksiądz będzie chodzić po kolędzie? Czy kolęda 2021 odbędzie się? Czy księża będą chodzić?
 
Panika związana z sami dobrze wiecie czym nie słabnie. Z tego też powodu nie wiadomo czy kolęda 2021 odbędzie się w takiej samej formie jaką znaliśmy do tej pory. Ostateczne decyzje dotyczące kolędy będą pewnie podejmowane przez konkretne parafie i przez konkretnych księży ale już teraz widać, że nie wszystko będzie taki jak wcześniej.
 
Kiedy ksiądz chodzi po kolędzie 2021? Według ogłoszenia archidiecezji katowickiej księża wybiorą się tylko do nowych domów i mieszkań na specjalne zaproszenie nowych parafian.
 
Oczywiście jest to decyzja będąca zaleceniem. Czy kolęda 2020/2021 odbędzie się? Tak jak już wspomnieliśmy. Decyzja będzie należała do konkretnych mieszkańców i konkretnych księży więc jeśli chcecie rok rozpocząć od tradycyjnej wizyty duszpasterskiej to prawdopodobnie nikt nie odbierze Wam takiej możliwości.

 
Polecamy również: