Ile trwają Święta Bożego Narodzenia w Polsce 2020

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu Polaków jedne z najważniejszych i najhuczniej obchodzonych świąt. Święta zakorzenione w religii chrześcijańskiej obchodzone są też przez osoby, które zwykle do kościoła się nie wybierają. Ile trwają Święta Bożego Narodzenia? Ile trwa Boże Narodzenie 2020? Kiedy jest Boże Narodzenie?

 

Popularne Boże Narodzenie to Narodzenie Pańskie czyli święto mające upamiętniać przyjście na świat Jezusa Chrystusa chociaż Jezus nie urodził się w grudniu to tradycja jest tradycją. Ile trwają święta?

 
Okres przedświąteczny kończy ostatni dzień Adwentu czyli popularna Wigilia. Tu dowiecie się kiedy jest Wigilia i Boże Narodzenie ale dzisiaj sprawdzimy ile tak naprawdę trwa.

 
Wigilia nie należy do kalendarza świąt nakazanych i nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Jest tylko Wigilią, a nie świętem. Prawdziwe święta trwają w dniach od 25 do 26 grudnia czyli dwa dni. Ile trwa Boże Narodzenie? Święta trwają dwa dni.

 
W 2020 roku po pierwszym dniu świąt czyli Bożym Narodzeniu wypada też drugi dzień świąt w sobotę, a po nim niedziela która jak to każda niedziela jest wolna od pracy. Oznacza to, że “świętować” można dłużej ale nie sprawia, że święta same w sobie trwają dłużej.

 
Polecamy również: