Kiedy są Mikołajki? Kiedy przychodzi Mikołaj? Kiedy daje się prezenty 2020

Kiedy są Mikołajki? Kiedy przychodzi Mikołaj? Kiedy daje się prezenty 2020

Początek grudnia to najróżniejsze ciekawe wydarzenia i święta. Górnicy mają Barbórkę, a inni? Mikołajki! Kiedy są Mikołajki 2020? Jaka jest data dnia w którym tradycyjnie daje się prezenty? Jakie są najlepsze prezenty na Mikołajki 2020? Kiedy się je wręcza? Sprawdzamy!

 

Jeśli zastanawiacie się kiedy są Mikołajki to już spieszymy z odpowiedzią. Co to za święto 6 grudnia? W Polsce i na świecie normalnie tradycyjne Mikołajki obchodzi się 6 grudnia. Niezależnie jaki to dzień tygodnia to prezenty Mikołajkowe wręcza się 6 grudnia. Wyjątkiem są kraje takie jak Rosja gdzie Mikołajki wypadają później. Tu zobaczycie kiedy są Mikołajki w Rosji i na Ukrainie.

 


Kiedy daje się prezenty?

Wiele osób zastanawia się kiedy daje się prezenty bo przecież wszyscy wiedzą, że św. Mikołaj istniał jako postać historyczna ale taki co przynosi prezenty nie istnieje. Kiedy więc dawać prezenty?
 
Wiele osób decyduje się na dawanie prezentów już w nocy z 5 na 6 grudnia tak by obdarowany dostał prezent zaraz po obudzeniu się 6 grudnia. Inni wkręcają, że “spotkali Mikołaja” na mieście w drodze do pracy czy z pracy i prezenty ofiarują przez cały dzień.
 
Kiedy dać prezent w Mikołajki? To właściwie nie jest takie ważne. Ważne by był!

 
Polecamy również: