Ile zarabiają w Austrii? Średnie zarobki i płaca minimalna 2023

Ile zarabiają w Austrii? Średnie zarobki i płaca minimalna 2023

Austria jest jednym z bogatszych krajów w Europie, który bywa czasem celem wyjazdów zarobkowych wśród Polaków. Wiele osób zastanawia się ile zarabia się w Austrii. Jaka jest pensja minimalna w Austrii w 2023 roku? Jakie są średnie zarobki w Austrii? Ile zarabiają w Austrii? Sprawdźmy to!

nbsp;

Na początek warto sprawdzić jaka jest pensja minimalna w Austrii. Czy w ogóle jest? Nie! W Austrii nie funkcjonuje pojęcie płacy minimalnej. W Austrii płaca minimalna obowiązuje tylko w jednej branży – w transporcie towarów. Wszelkie inne branże nie są regulowane przez państwo i zarabia się tyle ile uda się wynegocjować.
nbsp;
Jak wygląda kwestia średnich zarobków w Austrii? Według oficjalnych danych pochodzących z 2021 roku średnia miesięczna pensja w Austrii wynosi 4104 EUR brutto. W przeliczeniu na kwotę netto średnie zarobki w Austrii wynoszą 2807 EUR.
nbsp;
Średnia pensja w Austrii w przeliczeniu z euro na złotówki to około 13 165 złotych. Oczywiście warto wziąć pod uwagę to, że oficjalne dane pochodzą z 2021 roku, a średnie zarobki w 2023 są już wyższe od dość nieaktualnych danych.
nbsp;
Podsumowanie: jakie są zarobki w Austrii? Jaka jest płaca minimalna i średnia? W Austrii nie ma ustawowej stawki minimalnego wynagrodzenia we wszystkich branżach poza branżą transportową.
nbsp;
Średnie miesięczne pensje w Austrii to 2807 EUR netto.

 
Polecamy również: