Czy w Niedziele Wielkanocna trzeba iść do kościoła?

Niedziela Wielkanocna to wyjątkowy dzień świąteczny. Wiele osób świętujących Wielkanoc zastanawia się czy w Niedziele Wielkanocną trzeba iść do kościoła. Czy msza w Wielką Niedzielę jest obowiązkowa? Czy jest to święto nakazane?

 
Odpowiedź na pytanie: czy trzeba iść do kościoła zależy od jednej bardzo ważnej rzeczy. Trzeba pamiętać, że Polska nie jest krajem wyznaniowym i obywatele Polski nie mają żadnego obowiązku uczestnictwa w żadnych praktykach religijnych. Więc nie ma żadnego obowiązku chodzenia do kościoła ani w Niedziele Wielkanocną, ani w żadną inną niedzielę. Problemy pojawiają się w przypadku osób należących do kościoła katolickiego i chcących żyć według jego przykazań.
 
Wystarczy tylko rzut oka na kalendarz świąt nakazanych by poznać odpowiedź czy w Niedziele Wielkanocną trzeba iść do kościoła. To niedziela, więc już to samo w sobie powoduje obowiązek uczestnictwa w obrzędach. Wierni kościoła katolickiego muszą iść do kościoła w Niedziele Wielkanocną.
 
Warto pamiętać, że w Niedziele Wielkanocną wystarczy iść tylko na jedną mszę na przykład na rezurekcyjną o poranku. Potem już iść nie trzeba.

 
Polecamy również: