Najwyższy szczyt w Holandii. Czy w Holandii są góry?

Holandia kojarzą się wiatraki służące niegdyś do osuszania terenów położonych poniżej poziomu morza. Holandia to kraj nizinny i nie kojarzy się ze zdobywaniem szczytów. Czy w Holandii są góry? Jaki jest najwyższy szczyt w Holandii? Jaka jest najwyższa góra w Holandii? Czy jest jakaś?

 

Holandia słynie ze sztucznie osuszanych polderów. Czy w kraju w którym wiele miejsc znajduje się poniżej poziomu morza mogą być jakieś góry i szczyty? No mogą, gdyby był duży. Holandia duża nie jest.
 
Najwyższy szczyt w Holandii, a właściwie nawet nie szczyt, tylko najwyżej położony punkt w Holandii to Vaalserberg w którym styka się granica Belgii, Niemiec i Holandii. Punkt położony w Ardenach sięga wysokości zawrotnych 322,4 metra nad poziomem morza.
 
“Zdecydowanie” wyższe wzniesienia znajdują się na obszarze terytoriów zależnych od Holandii. Wyższe od Vaalserberg są dwa wzniesienie położone w Holandii Karaibskiej – wulkan The Quill na wyspie Sint Eustatius sięgający wysokości 601 metrów nad poziomem morza oraz wulkan Mount Scenery na wyspie Saba sięgający 887 metrów nad poziomem morza.
 

W Europie na terenie Holandii próżno szukać wysokich miejsc. Jeśli chcecie takich poszukać to można wybrać się do Rotterdamu i wspiąć na najwyższe piętra wieżowców Maastoren, New Oreans i Montevideo sięgających ponad 150 metrów wysokości.

 
Polecamy również: