Czy w Holandii można wymienić złotówki na euro? Kantory w Holandii

Czy w Holandii można wymienić złotówki na euro? Kantory w Holandii

Wiele osób jadących do Holandii na przykład do Amsterdamu zastanawia się czy w Holandii można wymienić złotówki na euro. Sprawdźmy więc czy złotówka jest akceptowana w kantorach w Holandii i czy można wymienić złotówki w Holandii.

 

Polska waluta nie należy do najbardziej liczących się walut świata takich jak dolary, jeny, funty brytyjskie czy franki szwajcarskie. Nie każdy kantor w Holandii akceptuje wymianę złotówek. Oczywiście nie znaczy to, że w Holandii nie da się wymienić PLN na EUR. Da się.
 
Wymiana złotówek na euro w Holandii będzie możliwa w niektórych miejscach ale trzeba pamiętać, że tego typu wymiana wiąże się z bardzo albo nawet bardzo bardzo niekorzystnym kursem wymiany. Na wymianie złotówek w Holandii stracimy i to sporo w porównaniu do międzybankowego kursu wymiany.
 
Zamiast wymieniać złotówki w Holandii lepiej pojechać na wczasy z euro w portfelu albo płacić kartą. Uwaga – nie każdą kartą da się płacić w Holandii. Wiele miejsc wcale nie akceptuje płatności w gotówce, więc gotówka może okazać się zbyteczna.
 
Z uwagi na znaczącą emigrację zwykle niewykwalifikowanej kadry do Holandii da się w Holandii spotkać wielu rodaków, który być może będą chętni na wymianę złotówek na euro lub euro na złotówki po korzystniejszym kursie na którym skorzysta zarówno jedna jak i druga strona. Generalnie jednak na wakacje w Holandii jedziemy z EUR w portfelu i nie wymieniamy złotówek na miejscu.

 
Polecamy również: