Czy 1 listopada jest wolny we Francji? Czy Wszystkich Świętych?

W kalendarzu świąt Kościoła katolickiego jednym z ważniejszych świąt jest Wszystkich Świętych świętowane 1 listopada. Wiele osób zastanawia się czy 1 listopada jest wolne we Francji. Czy we Francji jest Wszystkich Świętych? Czy 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy we Francji?

1 listopada czyli popularne katolickie święto powszechnie świętowane w Polsce nie jest powszechne w całej Europie. Tylko w kilkunastu krajach Europy 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Czy również we Francji?

Czy 1 listopada jest wolne we Francji? Tak. Francja jest jednym z bardziej katolickich krajów Europy. Przynależność do Kościoła katolickiego deklaruje tu aż 47% badanych mieszkańców (według danych z 2021 roku).

1 listopada we Francji jest dniem wolnym od pracy i świętem Wszystkich Świętych, podobnie jak w Polsce. Wszystkich Świętych we Francji to Toussaint. Wśród tradycji na Wszystkich Świętych we Francji również istnieje odwiedzanie cmentarzy i grobów, a także palenie zniczy i dekorowanie grobów chryzantemami.

Podsumowanie: czy 1 listopada jest wolne we Francji? Czy we Francji jest Wszystkich Świętych? Tak, Francja jest jednym z niewielu europejskich krajów w których 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Polecamy również: