Czy można lecieć do Izraela? Czy są loty do Izraela? Czy odwołane?

W sobotę 7 października 2023 roku w mediach pojawiły się informacje o ataku palestyńskiego Muzułmańskiego Ruchu Oporu na Izrael w okolicach Strefy Gazy. Z tej przyczyny wiele osób, które planowały lot do Izraela lub planowały przesiadkę w Izraelu zastanawia się czy loty do Izraela zostały odwołane. Czy można lecieć do Izraela? Czy loty Izraela się odbywają? Czy można polecieć do Izraela? Sprawdźmy to!

  • Czy można lecieć do Izraela?
  • Czy loty do Izraela są odwołane?

Na terenie Izraela trwa konflikt pomiędzy Muzułmańskim Ruchem Oporu, a izraelskimi siłami wojskowymi. Wiele osób zastanawia się czy sytuacja pozwala na odbywanie się lotów. Odpowiedź brzmi nie.

Jak udało się nam zweryfikować już 7 października wiele z międzynarodowych linii lotniczych odwołało swoje połączenia z Izraelem. Na liście przewoźników, którzy zawiesili loty do Izraela znajdują się m.in. Lufthansa, Virgin Atlantic, British Airways, Iberia, American Arlines, Delta Airlines, United Airlines oraz oczywiście narodowy przewoźnik Polskie Linie Lotnicze LOT, który odwołał loty zaplanowane na 7 października.

Czy można lecieć do Izraela? W obecnej sytuacji loty do Izraela nie są najlepszym pomysłem, a nawet jeśli chcemy lecieć do Izraela to nam się to nie uda z powodu zawieszenia lotów. Lotniska w Izraelu zostały zamknięte dla cywilnego ruchu lotniczego.

Ważne informacje:

  • 7 października doszło do ataku ze strony Muzułmańskiego Ruchu Oporu
  • Lotniska w Izraelu zostały zamknięte dla ruchu cywilnego
  • Drogi w pobliżu lotnisk zostają zamknięte

Polecamy również: