Czy na Litwie jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Litwa to dość nudny kraj, którego nie odwiedza zbyt wielu turystów. Nie dość, że droższy w porównaniu z bardziej atrakcyjnymi krajami na południu Europy to jeszcze pogoda nie dopisuje. Nic dziwnego, że nie każdy chcący zobaczyć atrakcje w Wilnie wie czy na Litwie jest zmiana czasu. Dziś sprawdzimy czy Litwa zmienia czas z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Kiedy jest zmiana czasu na Litwie? Czy jest?

 

Od lat w krajach Unii Europejskiej, do której należy też Litwa, trwa debata o wycofaniu się z tradycji zmiany czasu. Tradycji, która wywodzi się z zamierzchłych czasów rewolucji przemysłowej i w dzisiejszym świecie nie ma już właściwie żadnych korzyści. Teoretycznie Parlament Europejski wyraził zgodę na zniesienie zmiany czasu ale ten długo wyczekiwany moment jeszcze nie nastąpił.
 
Czy na Litwie jest zmiana czasu? Tak, Litwini wciąż zmieniają czas z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Kiedy jest zmiana czasu na Litwie?
 
Zmiana czasu tradycyjnie odbywa się w ostatnią niedzielę października przy zmianie z letniego na zimowy i w ostatnią niedzielę marca przy zmianie z zimowego na letni. Zmiana czasu 2020 na Litwie odbędzie się w nocy z 24 na 25 października, a potem w 2021 roku w nocy z 27 na 28 marca. Czy później będzie zmiana czasu? Dowiemy się pewnie w 2021 roku.

 
Polecamy również: