Czy w Bułgarii jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Bułgaria jest jednym z popularnych kierunków wakacyjnych wyjazdów wśród polskich turystów dlatego też jeśli uciekacie do Bułgarii przed jesiennym chłodem w Polsce to warto dowiedzieć się czy w Bułgarii jest zmiana czasu. Czy Bułgaria zmienia czas z zimowego na letni i z letniego na zimowy? Kiedy jest zmiana czasu w Bułgarii? Sprawdźmy to.

 

Od dłuższego już czasu w Unii Europejskiej prowadzone są starania, by zrezygnować ze zwyczaju corocznej zmiany czasu. Na chwilę obecną w 2020 roku wciąż jeszcze zmiana czasu jest stosowana. Odpowiadając więc na pytanie czy w Bułgarii jest zmiana czasu – tak, wciąż jeszcze jest.
 
Co to oznacza? Kiedy jest zmiana czasu w Bułgarii? Bułgaria tradycyjnie zmienia czas z letniego na zimowy w ostatnią niedzielę października, a z zimowego na letni w ostatnią niedzielę marca. Czyli kiedy?
 
W 2020 roku zmiana czasu w Bułgarii odbywa się w nocy z 24 na 25 października oraz w 2021 roku w nocy z 27 na 28 marca. Czy później również będzie zmiana czasu? Bułgaria jest w Unii Europejskiej więc wiele wskazuje na to, że jej nie będzie, ale o tym dowiemy się dopiero w niedalekiej przyszłości.

 
Polecamy również: