Jaki jest czas na Litwie i w Wilnie? Która godzina i strefa?

Wiele osób jadących do Wilna lub na Litwę zastanawia się w jakiej strefie czasowej leży Litwa. Która godzina jest w Wilnie? Która godzina w Kownie czy Kłejpedzie? Sprawdzamy jaka jest strefa czasowa na Litwie i która jest godzina. Czy na Litwie czas jest taki sam jak w Polsce?

 

Litwa to bezpośredni polski sąsiad, którego obecne terytoria znajdują się bardzo blisko polskich miast. Wiele osób przyjmuje więc z automatu, że godzina na Litwie jest taka sama jak w Polsce. Niestety – nie jest dokładnie tak samo jak w Polsce. Na Litwie czas jest inny niż w Polsce.

 
W litewskich miastach obowiązuje czas UTC+3:00 (czas wschodnioeuropejski letni) czyli taki sam czas jak na Ukrainie. Przekraczając granicę z Litwą trzeba więc przestawić zegarek o godzinę do przodu.

 
Jeśli wyjeżdżacie tylko na weekend na Litwę to prawdopodobnie nie odczujecie nawet różnicy między godziną w Polsce, a godziną na Litwie ale jeśli umawiacie się z kim, jeśli macie rezerwacje w restauracji na konkretną godzinę czy bilety do opery to niestety – trzeba uważać na to, bo czas jest inny.

 
Polecamy również: