Czy Albania wygrała Euro? Czy była mistrzem Europy?

Albania nie kojarzy się z bycia piłkarską potęgą. Wiele osób zastanawia się czy Albania była kiedyś mistrzem Europy. Czy Albania wygrała kiedyś Euro? Czy była mistrzem? Sprawdźmy to!

 

Piłkarska reprezentacja Albanii mężczyzn, mimo że ma na swoim koncie kilka sukcesów niewielkich sukcesów takich jak mistrzostwo Bałkanów, nigdy nie zdobyła tytułu mistrza Europy. Albania, jako kraj o małej tradycji piłkarskiej, zawsze miała trudności w rywalizacji z silniejszymi reprezentacjami.

 
W historii piłki nożnej Albania odniosła do tej pory tylko jeden sukces na arenie europejskiej jakim był awans na Euro 2016. Na piłkarskich mistrzostwach Europy w 2016 roku Albania nie wyszła z grupy i zakończyła swój udział na trzecim miejscu w grupie A.
 
Najlepszym grupowym występem na mistrzostwach w 2016 roku był mecz z 19 czerwca w którym Albania pokonała Rumunię strzelając jedyną bramkę w spotkaniu.
 
Reprezentacja Albanii jest obecnie klasyfikowana na 66. miejscu w rankingu FIFA (Polska w 2023 roku zajmuje w nim 22. pozycję).
 
Podsumowanie: czy Albania wygrała kiedyś mistrzostwo Europy? Czy wygrała Euro? Nie, największym sukcesem Albanii jest odpadnięcie z mistrzostw Europy po fazie grupowej.

 
Polecamy również: