Galeria Drezdeńska ceny biletów. Które muzea w Dreźnie zobaczyć?

Wśród wielu licznych atrakcji Drezna nie sposób pominąć jednego z największych na świecie muzeów europejskiego malarstwa. Słynna Galeria Drezdeńska czyli muzeum Państwowych Zbiorów Sztuki kusi wielu turystów. Wiele osób zastanawia się jaki jest cennik biletów do Galerii Drezdeńskiej. Ile kosztuje zwiedzanie słynnego muzeum w Dreźnie? Ile kosztują muzea w Dreźnie? Jakie muzea w Dreźnie warto zobaczyć?

 

Galeria Drezdeńska to unikatowa kolekcja obrazów wybitnych przedstawicieli malarstwa niemieckiego, włoskiego, flamandzkiego, niderlandzkiego, holenderskiego czy hiszpańskiego i włoskiego. Ile kosztuje wstęp do muzeum przy Theaterplatz?

 
Wśród największych atrakcji w Dreźnie jest oczywiście Galeria Obrazów Starych Mistrzów i to to muzeum wybiera bardzo wielu turystów. Ile kosztuje wstęp?
 
Wejście do Galerii Obrazów Starych Mistrzów to koszt 14 EUR a bilet normalny i 10,50 EUR za bilet ulgowy. Dzieci do 17. roku życia mogą zwiedzać słynną galerię za darmo.
 
Oczywiście w Dreźnie znajdziemy inne ciekawe zbiory i muzea. Zwiedzanie Drezdeńskich zbiorów porcelany to koszt odpowiednio 12 i 9 EUR, Salonu Matematyczno-Fizycznego odpowiednio 6 i 4,50 EUR.
 
W Dreźnie warto zobaczyć też inne muzea. Zwiedzanie Zamku Rezydencyjnego to koszt 14 i 10,50 EUR za skarbiec Zielone Sklepienie, 12 i 9 EUR za Gabinet Miedziorytów, 12 i 9 EUR za Gabinet Numizmatyczny oraz 14 i 10,50 EUR za zbrojownię.
 
Muzeum Saksońskiej Sztuki Ludowej z Kolekcją Marionetek kosztuje 5 EUR za bilet normalny i 4 EUR za bilet ulgowy.
 
Muzeum Etnograficzne w Dreźnie to ciekawa darmowa atrakcja. Muzeum Rzemiosła Artystycznego na Zamku Pillnitz to koszt odpowiednio 8 i 6 EUR. Za zwiedzanie Albertinum w Dreźnie zapłacimy za wstęp odpowiednio 12 EUR za bilet normalny i 9 EUR za bilet ulgowy.

 
Polecamy również: