Dubrownik pogoda październik. Jaka temperatura? Czy warto?

Październik w Polsce to miesiąc ze złą pogodą dlatego też wiele osób szuka miejsc na urlop w październiku w których jest ciepło. Czy w Dubrowniku jest ciepło w październiku? Jaka jest temperatura i pogoda w październiku w Dubrowniku? Czy warto jechać? Sprawdźmy to!

 

Czy październik w Dubrowniku to ciepły miesiąc? Jeśli porównamy go do pogody w Polsce to tak ale na tle wielu destynacji turystycznych na świecie Dubrownik wypada blado.
 
Z początkiem października średnia temperatura w Dubrowniku to 24 stopnie Celsjusza i są to warunki w których wciąż warto zwiedzać miasto ale wraz z kolejnymi tygodniami średnia szybko spada. Pod koniec miesiąca średnia temperatura w Dubrowniku to już tylko 19 stopni Celsjusza.
 
W październiku z początkiem miesiąca średnia temperatura w nocy to 17 stopni Celsjusza ale już pod koniec spada do 12 stopni Celsjusza.
 
W październiku mogą już pojawić się dni zachmurzone, dni stają się też krótsze i mogą występować opady deszczu.
 
Czy warto jechać do Dubrownika w październiku? Jeśli nie szukamy naprawdę ciepłej i słonecznej destynacji turystycznej i chcemy odwiedzić Dubrownik po sezonie, z mniejszym tłokiem i niższymi cenami, to warto wyjechać do Dubrownika w pierwszej połowie października.
 
Druga połowa miesiąca w Dubrowniku to już warunki, które nie są najlepsze na wczasy.

 
Polecamy również: