Czy w Poniedziałek Wielkanocny trzeba iść do kościoła? Czy jest świętem obowiązkowym?

Czy w Poniedziałek Wielkanocny trzeba iść do kościoła? Czy jest świętem obowiązkowym?

Wielkanoc to nie tylko Wielka Niedziela ale również Poniedziałek Wielkanocny znany jako Lany Poniedziałek. Czy w Poniedziałek Wielkanocny idzie się do kościoła? Czy Poniedziałek Wielkanocny to obowiązkowe święto nakazane i trzeba iść na mszę? Sprawdźmy to!

 

Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt dla członków kościoła katolickiego i to tylko oni muszą zastanawiać się czy trzeba iść do kościoła czy nie. Polska nie jest krajem wyznaniowym i obywatele nie będący członkami kościoła chodzić do niego nie muszą. Pozostali – aktywni wierzący – powinni przestrzegać zasad swojej religii. Jak więc jest w Poniedziałek Wielkanocny? Czy trzeba iść na mszę?
 
Wystarczy tylko rzut oka na kalendarz świąt nakazanych w Polsce by dowiedzieć się, że Poniedziałek Wielkanocny nie znajduje się na tej liście. Poniedziałek Wielkanocny jest dniem wolnym i ustawowo wolnym od pracy, ale nie jest świętem nakazanym. Co to znaczy?
 
Oznacza to, że w Poniedziałek Wielkanocny nie trzeba iść do kościoła. Uczestnictwo we mszy w Poniedziałek Wielkanocny nie jest obowiązkowe, nie jest to święto nakazane. W Poniedziałek Wielkanocny nie trzeba iść na mszę.

 
Polecamy również: