Czy na Słowacji jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Słowacja nie należy do najczęściej odwiedzanych krajów świata ale wielu Polaków odwiedza atrakcje przy granicy ze Słowacją, ogląda atrakcje w Bratysławie albo decyduje się na zwiedzanie słowackich zamków. Jeśli wybieracie się na Słowację w okresie jesiennej lub wiosennej zmiany czasu to pewnie zastanawia Was czy na Słowacji jest zmiana czasu. Sprawdzamy czy Słowacja zmienia czas z letniego na zimowy i z zimowego na letni, a jeśli tak to kiedy jest zmiana czasu na Słowacji?

 

W Europie od lat trwa debata czy wciąż warto przeprowadzać cykliczną zmianę czasu. Zmiana czasu z letniego na zimowy i z zimowego na letni jest problemem dla wielu najróżniejszych branż oraz oczywiście dla zwykłych ludzi, którym ciężko się przestawić. Niestety z debaty niewiele wynika i wciąż w większości państw Europy jest zmiana czasu. Słowacja nie jest tu wyjątkiem.
 
Czy na Słowacji jest zmiana czasu? Tak. Słowacy wciąż przestawiają zegarki na jesień o godzinę do tyłu, a na wiosnę o godzinę do przodu. Kiedy dokładnie jest zmiana czasu na Słowacji? Zawsze w ten sam dzień.
 
Zmiana czasu na Słowacji odbywa się w ostatnią niedzielę października (wtedy Słowacy przechodzą z czasu letniego na zimowy) oraz w ostatnią niedzielę marca, wtedy czas zmienia się z zimowego na letni. Kiedy jest zmiana czasu 2020 i 2021?
 
Słowacja zmienia czas z letniego na zimowy w nocy z 24 na 25 października 2020 roku, a potem z zimowego na letni w nocy z 27 na 28 marca. Potem? Nie wiadomo. Teoretycznie w 2019 roku Parlament Europejski zatwierdził możliwość braku zmiany czasu w Unii Europejskiej, więc poczekamy – zobaczymy.

 
Polecamy również: