Czy w Chorwacji są palmy? Gdzie najwięcej palm?

Chorwacja to od lat jeden z bardzo popularnych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Wiele osób wybierających się nad Adriatyk zastanawia się czy w Chorwacji są palmy! Jeśli zastanawiacie się jakie rośliny rosną w Chorwacji i czy są w śród nich palmy to mamy dla Was trochę zdjęć, które rozwieją wszelkie wątpliwości.

 

Dla wielu Polaków wyjazd staje się egzotyczny gdy zmienia się flora i fauna odwiedzanego kraju na taką, która nie przypomina tej w Polsce. W Chorwacji tak właśnie jest. Bez zbędnego przynudzania od razu najlepiej odpowiedzieć na pytanie czy w Chorwacji rosną palmy. Rosną!
 

 
Część Chorwacji charakteryzuje się lasami bukowo-dębowymi ale miejsca najpopularniejsze turystycznie to już zupełnie inny temat. Tu na każdym kroku spotkać można palmy, a także sprowadzone do Chorwacji cyprysy i agawy. W Chorwacji do spotkania także kaktusy czy drzewka cytrusowe.
 
Jeśli nie wierzycie to możecie zobaczyć zdjęcia z naszej wycieczki w okolice miejscowości Drvenik. Poza palmami występują w Chorwacji także rośliny endemiczne dla kraju są to m.in. iris adriatica, centaurea ragusina czy arabidopsis croatica.
 
Zobacz także: co warto kupić w Chorwacji.

 

Polecamy również: