Czy na Słowacji w niedziele są otwarte sklepy? Czy jest zakaz handlu?

Miłościwie nam panujący zakazują handlu w niedzielę w Polsce. Czy podobne przepisy działają na Słowacji? Czy w Bratysławie sklepy są otwarte w niedzielę? Czy na Słowacji jest zakaz handlu w niedziele? Sprawdzamy jak wyglądają przepisy dotyczące handlu w niedzielę na Słowacji. Czy czynne jest przez cały tydzień? Czy są handlowe niedziele?

 

Wiele już było krajów, które porywały się na zakaz handlu i błyskawicznie wycofywały z durnych pomysłów. Tak było na Węgrzech gdzie zakaz handlu w niedzielę przetrwał rok i jeden miesiąc i błyskawicznie się z niego wycofano. Podobnie sprawa ma się w przypadku Słowacji. Tu planowano wprowadzenie zakazu ale szybko wycofano się z głupich pomysłów.
 
Plany zablokowania handlu w niedzielę na Słowacji pozostały na szczęście w sferze marzeń niewielkiego procenta polityków. Pomysł wprowadzenia zakazu handlu na Słowacji nigdy nie zdobył wystarczającego poparcia politycznego. Na Słowacji sklepy otwarte są przez cały tydzień i nikt nikomu nie mówi czy może otwierać własny biznes czy nie. Możecie trafić na zamknięty sklep ale jeśli taki będzie zamknięty to z wolnej woli właściciela, a nie z politycznych nacisków. Każda niedziela na Słowacji to niedziela handlowa, niezależnie czy to sklepy przy granicy czy dalej od granicy.
 
Sklepy na Słowacji były zamknięte jedynie przez krótki okres czasu przez co sprawa zakazu handlu na Słowacji może być myląca.
 
Zakaz handlu na Słowacji wprowadzony był tymczasowo z powodu epidemii koronawirusa i nikomu nie przyszło do głowy by utrzymać tego typu przepisy w normalnym czasie i ingerować w działanie przedsiębiorców. Zakazu handlu w niedzielę nie ma na Słowacji, ani na Węgrzech, ani w Czechach, ani nawet na Ukrainie. W Polsce jest.

 
Polecamy również: