Holandia ile na autostradzie? Ile można jechać na godzine?

Holandia to kraj w którym jest drogo, a mandaty też są drogie. Wielu podróżnych z Polski rozpoczynających swoją przygodę z podróżami do Holandii lub z wyjazdem do Pracy zastanawia się ile na godzinę można jechać na autostradzie w Holandii. Jaka jest maksymalna prędkość na autostradzie w Holandii? Sprawdźmy to!

 

Mandaty za przekroczenia prędkości w Holandii bywają wysokie więc na autostradach warto poruszać się z prędkością, która nie naraża nas na mandaty. Jaka jest maksymalna prędkość na autostradzie w Holandii dla samochodu osobowego?
 
Podróżując na autostradach w Holandii mamy do czynienia z dwoma ograniczeniami prędkości. Jednym w dzień, a drugim w nocy.
 
W dzień od godziny 6:00 do 19:00 można poruszać się z zawrotną prędkością 100 km/h. Wieczorem i w nocy limit prędkości jest nieco podniesiony i maksymalna prędkość wynosi 120 lub maksymalnie 130 km/h.
 
Oczywiście na wielu odcinkach autostrad w Holandii stosowane są miejscowe ograniczenia prędkości więc nie zawsze da się jechać z pełną prędkością zwykle obowiązującą na autostradzie w Holandii.

 
Polecamy również: