Drvenik  w Chorwacji – czy warto tu przyjechać? Opinia i zdjęcia

Drvenik w Chorwacji – czy warto tu przyjechać? Opinia i zdjęcia

Kiedyś Chorwacja kusiła turystów niskimi cenami, te z czasem jednak wzrosły, a od momentu gdy na ekranach telewizorów pojawił się serial Gra o Tron Chorwacja na dobre ściągnęła rzesze zagranicznych turystów. Większość osób przyjeżdża tu na wczasy do miejscowości takich jak Dubrownik, Split, Makarska czy Zadar. Jeśli szukacie spokojnych i bardzo tanich wczasów w Chorwacji to zainteresuje Was miejscowość Drvenik. Jakie są atrakcje Drvenika. Czy warto tu przyjechać?

 

Drvenik – położenie

Drvenik, Chorwacja
 
Drvenik to niewielka wieś położona przy Magistrali Adriatyckiej między miastem Makarska a Ploce (znanego wcześniej również jako Kardeljevo) na południu Dalmacji. Osada zajmuje dwie zatoki znane jako Gornja vala i Donja vala otoczona jest masywem górskim Biokovo. Jeśli szukacie wakacji z wysokiej klasy klubami, dobrymi hotelami i restauracjami to lepiej tu nie przyjeżdżajcie. Jeśli szukacie pięknych zabytków – podobnie. Wieś liczy zaledwie 494 mieszkańców, a jedynymi zabytkami które tu znajdziemy są pozostałości murów obronnych z wieżą oraz kościół św. Jerzego.

 

Drvenik – noclegi

Drvenik, Chorwacja
Nie ma tu zbyt wielu hoteli. Wymienić można 4-gwiazdkowy Hotel Quercus, Bella Vista i Hotel Antonija, a także tańsze hotele – Ivando i Nano po około 170 zł za pokój dwuosobowy. Na Airbnb (zniżka na rezerwację) nie ma zbyt wielu ciekawych miejscówek w mieście, ale zakwaterowanie można znaleźć już w granicach od 170 do 500 zł za dom dla kilku osób. Jest tu też wiele kwater prywatnych w końcu miejscowość żyje z turystyki. Baza noclegowa szacowana jest na około 1600 łóżek. Niestety prywatne kwatery często pozostawiają wiele do życzenia. Część wyposażona jest wciąż w… telewizory CRT. Tu ceny są jednak niższe.
 

Jeśli chcecie wybrać się na zakupy to też nie macie tu czego szukać. W miejscowości Drvenik sklepy są tylko małe i oferujące jedynie podstawowe produkty. Prawdopodobnie Wasz osiedlowy sklepik w Polsce jest lepiej wyposażony. Nie znajdziemy tu również zbyt wielu ciekawych kawiarni i restauracji.

 

Drvenik – atrakcje

Drvenik, Chorwacja
 
Jednymi z niewielu atrakcji niewielkiej nadmorskiej miejscowości są kamienno-żwirowe plaże. Niestety, nie ma ich zbyt wielu i nie są też zbyt duże, więc w szczycie możecie spodziewać się dużego tłoku. Do zalet plaż zaliczyć można możliwość znalezienia cienia zapewnianego przez iglaste drzewa porastające wybrzeże. W okolicy miejscowości znajdziecie park do ćwiczeń pod gołym niebem. Nadmorska promenada łączy Drvenik z miejscowością Zaostrog. Podobnie jak z restauracjami, kawiarniami i sklepami sprawa wygląda tu z klubami. Osoby szukające imprez muszą wybrać się do miast takich jak Makarska czy Split.

 
Drvenik, Chorwacja
 

Wśród niewielu okolicznych atrakcji wymienić można rejs promem Jadrolinija na wyspę Hvar do miejscowości Sućuraj za 16 kun chorwackich za osobę dorosłą, 108 kun za mały samochód do 2 metrów wysokości i 5 długości oraz 186 za nieco większego SUV-a lub sedana przekraczającego ten rozmiar. Z miejscowości wypływają też dużo droższe organizowane wycieczki na pokładzie niewielkich statków. Rejs trwa w granicach 35 minut. Pierwszy prom odpływa o 5:45, ostatni o 19:00.
 

Drvenik – opinia

Drvenik, Chorwacja
 
Jeśli szukacie taniego miejsca oddalonego od dobrych restauracji, klubów, atrakcji turystycznych i zabytków to Drvenik jest dla Was idealną miejscowością. Do Drvenika organizowanych jest wiele wycieczek organizowanych przez polskie biura podróży. Dojazd autobusem. Najtańsze z nich wykupić można już poniżej 1000 złotych. Jeśli jednak jedziecie do Chorwacji własnym samochodem to jest tu wiele ciekawszych miejsc w których warto się zatrzymać.

 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy