Ubezpieczenie do Egiptu cena. Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne?

Wakacje w Egipcie są ukoronowaniem podróżniczych marzeń wielu tysięcy Polaków. Wybierając się na ekskursję do Egiptu warto jednak pamiętać, że nie działa w nim EKUZ więc potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Egiptu. Jaki jest koszt ubezpieczenia zdrowotnego do Egiptu na wczasy? Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie do Egiptu? Sprawdźmy ceny ubezpieczeń!

 
Wyjeżdżając na wczasy do Egiptu znajdującego się poza Unią Europejską trzeba pamiętać o tym, że nie obowiązuje tam polskie ani unijne ubezpieczenie. Ubezpieczenie zdrowotne, jeśli nie chcemy pokrywać z własnej kieszeni kosztów ewentualnego leczenia, trzeba kupić sobie we własnym zakresie.
 
W niektórych biurach podróży ubezpieczenie turystyczne można wykupić kupując wycieczkę ale nie zawsze jest to opłacalna opcja z najtańszym ubezpieczeniem turystycznym do Egiptu.
 
Koszt ubezpieczenia turystycznego na wyjazd do Egiptu zależy od kilku czynników. Głównym decydującym czynnikiem jest oczywiście to na jak długo mamy wyjechać.
 
Czynnikiem od którego zależy cena ubezpieczenia jest też kwota kosztów leczenia. Egipt jest tanim krajem w którym mało się zarabia więc nie potrzebujemy tu ubezpieczenia od kosztów leczenia idących w setki tysięcy złotych.
 
Ubezpieczenie na tygodniowy urlop w Egipcie, które nie obejmuje ubezpieczenia od ewentualnych wypadków w czasie uprawiania sportów ekstremalnych takich jak na przykład nurkowanie, to koszt od około 28 zł przy kosztach leczenia do 80 000 zł do nawet 50-55 złotych za tygodniowe ubezpieczenie kosztów leczenia do 300 000 złotych.
 
Szukając ubezpieczenia turystycznego do Egiptu warto zainteresować się ubezpieczeniami również z ubezpieczeniem bagażu. Niestety w wielu przypadkach nawet tych drogich ubezpieczeń kwota ubezpieczenia bagażu to zaledwie 1200 czy maksymalnie 3000 zł więc pozwala to nam na ubezpieczenie jednej lepszej sukienki.
 
Oferty z ubezpieczeniem kosztów leczenia w wysokości nawet pół miliona złotych i bagażu nieco poniżej 5000 zł to już kwota około 10 złotych dziennie. W tym jednak mamy też możliwość ubezpieczenia się w razie szkód powstałych w stanie po spożyciu substancji psychoaktywnej jaką jest alkohol etylowy.

 
Podsumowanie: ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne i zdrowotne do Egiptu? Koszt najtańszego ubezpieczenia do kwoty około 200 000 zł to w granicach 4,30 zł dziennie, a droższe ubezpieczenia mogą kosztować w przedziale od około 10 do nawet 15 zł za dzień.
 
Uwaga: w tym tekście nie ma żadnych linków afiliacyjnych, które często wykorzystywane są przez blogerów turystycznych zarabiających pieniądze na przekazywaniu tak zwanych “leadów”. Wszelkie ewentualne reklamy to reklamy automatyczne.

 
Polecamy również: